FabulousGirls - Klub pro módní maniačky!
HLAVNÍ ČLÁNEK - Gyaru styl!! ♥

Když drby bolí...

24. října 2009 v 16:07 | FabulousGirls |  !SOS!
Pomlouvání dokáže nejen pošramotit tvoji pověst, ale také způsobit hodně hluboké rány na duši.


Drbnou nikdy víc

Už se ti z kolotoče věčného drbání točí hlava? Zkus tři kroky, jak z něj vyskočit.

Krok 1: Zamysli se

Příště, až zaslechneš pikantní historku, kterou bys ráda pustila dál, zeptej se sama sebe: Je to pravda? Může někomu ublížit, když to rozšířím? Dobře zvaž všechny důsledky a uvidíš, že raději zamkneš pusu na zámek.

Krok 2: Řekni svůj názor

Když se ocitneš v "drbacím kroužku" a budeš mít už jejich povídaček plné zuby, prostě řekni: "Myslím, že není moc fér o tom mluvit. Třeba to bylo jinak." Nauč se nedržet basu s partou za každou cenu.

Krok 3: Naprav škody

Rozšířila jsi vypečenou fámu a provalilo se to? Seber sílu a omluv se dotyčnému přímo do očí. Stačí říct: "Promiň, že jsem se tě dotkla. Nemyslela jsem to tak." Pusa ti kvůli tomu určitě neupadne.

Vypusť něco hezkého

Jediná cesta, jak vyvážit své pomlouvací hříchy, je říct o druhém pár milých slov a doufat, že se rozšíří rychle jako kousavý drb. Pokaždé, když uslyšíš o člověku něco nelichotivého, vytáhni z rukávu pozitivní věc na jeho adresu. Vylepší ti to karmu!

Co může opravdu způsobit pomluva

Hodit špínu na tebe můžou kdykoliv a pěkně to bolí. Tohle všechno můžou drby zapříčinit:

Ostuda

Přestože zvěsti, které se bleskurychle roznesly, nejsou pravdivé, může trvat roky, než se drbací oběť s pomluvou vyrovná. Obzvlášť, když je roznesena hromadně, např. po netu.

Pozice outsidera

Pomluvy můžou ovlivnit názory okolí víc, než si myslíš. Takže když informaci jenom tak trochu "opepříš", kámoši ji můžou pojmout jako fakt a dotyčné osobě pěkně zkomplikovat život.

Ztrapnění

Oběť drbání má šrám na duši v podobě ztracené důvěry a je ztrapněna tím, že jí ostatní vidí do soukromí. A je pěkně těžké znovu získat sebedůvěru, když víš, že si o tobě povídají i vrabci na střeše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama