FabulousGirls - Klub pro módní maniačky!
HLAVNÍ ČLÁNEK - Gyaru styl!! ♥

5 tajemství, jak být SKVĚLÁ kamarádka

24. října 2009 v 16:11 | FabulousGirls |  !SOS!
Rozumět si s přítelkyní při nakupování a na lekcích spinningu je jedna věc, ale trpělivě mlčet, když vás kamarádka donekonečna zahlcuje litaniemi o svém rozchodu, nebo ji taktně odradit od životní chyby dokáže jenom opravdová parťačka. Už jste objevila spřízněnou duši, které se můžete klidně svěřovat, protože se za vás vždy postaví? Skvělé! Následujte těchto pět osvědčených rad a vaše přátelství nic neohrozí!


1. Smiřte se, že chybuje

Sice se s ní smějete od rána do večera, ale občas vás prostě nejlepší kamarádka i pořádně vytočí. Své emoce byste měla zkrotit a přijmout parťačku i s jejími chybami. To znamená, že jí nezačnete hned vyčítat každou prkotinu a rozhodně se na ni nebudete dívat skrz prsty, když vyvede něco hloupého. Opravdové kamarádky totiž chápou, že jejich družka není vždy a ve všem dokonalá. Své dlouholeté přítelkyně si za to váží dvacetiletá barmanka Klára: "Není pro mě nic neobvyklého protančit celou noc v minisukni a na jehlách. Prostě mě baví flirtovat a slavit až do rána. Jenomže kvůli tomu mě spousta známých pomlouvá a dělají ze mě lehkomyslnou nymfomanku. Naštěstí mám Lenku, která mě neodsuzuje za to, že se potřebuju občas pořádně vyřádit. Když si ale myslí, že už zacházím příliš daleko, upozorní mě. Cením si jejího chování o to víc, že mě už spousta kamarádek odepsala."

2. Projevte zájem

Občas se stane, že vaše kamarádka slaví narozeniny na druhém konci města, venku leje jak z konve a vám se ani trochu nechce vyrazit. Co s tím? Překonejte nepohodlí, zatněte zuby a vyrazte svou drahou podpořit. V situacích, kdy vaší parťačce o něco jde, se musíte přemoct a dát přednost jejím potřebám před svými, obzvláště pokud hrozí, že jí kvůli plískanici za okny na večírek nedorazí půlka hostů. Snažte se sledovat vše, co je pro vaši kamarádku v životě důležité, i když vás tyhle její radosti dvakrát nevzrušují. Vůbec nemusíte chápat, proč fanaticky propadla bruslení, ale když se jí čas od času zeptáte, jaké už udělala pokroky, ocení váš zájem. Dáte jí najevo, že na ni myslíte, i když nejste právě spolu, a vytvoříte tak pocit větší blízkosti.

3. Buďte (občas) tvrdá

Někdy se prostě musíte zachovat jako mrcha. Alespoň tak si vaše chování může kamarádka zprvu vysvětlit. Samozřejmě to neznamená, že jí máte svádět přítele nebo vystavit její nahé fotky na Facebooku, ale být vůči ní absolutně upřímná - zvlášť v případě, kdy nikdo jiný není. Nejlepší kamarádce se těžce sděluje, že ji milovaný podvádí, kanárkově zelená jí opravdu nesluší a její kávový dech je přímo odpuzující. Ačkoliv vaší spiklence nemusí být takové poznámky příjemné, opravdová kamarádka je nejen přijme, ale nakonec i ocení. Důvěra a upřímnost jsou totiž klíčem k pevnému přátelství. Jenom tak bude vaše přítelkyně vědět, že se na vás může spolehnout. Svůj názor jí však nepředhazujte, pokud vás o něj sama nepožádá, a když se pustíte do kritiky, snažte se ji vyjádřit citlivě. Věta "V těchto šatech vypadáš příšerně!" bodne družku přímo do srdce, kdežto když prohodíte: "V těch modrých šatech vypadáš líp," vaše slova ji nezraní. Otevřenost své kamarádky ocenila i pětadvacetiletá fakturantka Irena. "Alice mi několikrát naznačovala, že můj nový přítel se jí moc nezdá, ale já ji podezírala, že mi jen závidí. Když jsem se s Dušanem rozešla, spousta známých mi říkala, že jim taky neseděl, ale jediná Alice měla odvahu to přiznat hned." Upřímnost ale není zcela na místě, když se týká věcí, které vaše drahá nemůže změnit. Zapomeňte proto na poznámky o odstávajících uších a křivém chrupu!

4. Pst, teď mluví ona!

Dokázat hovořit s kamarádkou na citlivá témata je stejně důležité jako umět mlčet, když je to třeba. Pokud se například přítelkyně konečně rozešla s tím příšerným IT technikem, odolejte touze vpálit jí, že jste jí přece od začátku omílala, aby ho pustila k vodě. Místo toho zatněte jazyk za zuby a nechte drahou vypovídat se. Dokázat mlčet a naslouchat byste měla i v případě, že váš život uhání dvousetkilometrovou rychlostí a máte novinek na hodinový monolog, zatímco vaše spřízněnkyně tolik nového od poslední schůzky neposbírala. Proložte své vyprávění otázkami, co se odehrálo u ní, aby viděla, že o její život máte zájem, i když zrovna neprožívá jiskřivé období.

5. Berte ji jako novou

Kdykoliv potkáte někoho, s kým si rozumíte, jiskří vám oči a těšíte se na další setkání. Jenomže stejně jako vztah i přátelství po určité době zevšední, což však není výmluva, abyste se přestala snažit. Nikdy proto neberte kamarádku jako samozřejmost. Často se jí ozývejte a na každé setkání dorazte se stejným nadšením jako na první rande. Vždycky tak s vámi bude ráda trávit čas.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama