FabulousGirls - Klub pro módní maniačky!
HLAVNÍ ČLÁNEK - Gyaru styl!! ♥

30 nejlepších vztahových rad

24. října 2009 v 16:14 | FabulousGirls |  !SOS!

Když spolu začínáte

1. "Pozor na citové vyděrače a potížisty! Pokud nechcete skončit se zlomeným srdcem, ruce pryč od chlapíků, kteří mají víc problémů než vy, borců tvrdících, že všechny jejich bývalky jsou hloupé krávy, nebo dobrodruhů, kteří vám namlouvají, že kvůli vám se změní a stanou se lepšími."
Natálie Benešová, obrazová redaktorka2. Když ve vás nejlepší přátelé nového partnera vzbuzují odpor, zkuste včas zjistit, co přesně vám vadí. Muž si totiž většinou vybírá kamarády podobného ražení, jako je on sám, a proto vám už první setkání s jeho smečkou pivních skautů mnohé napoví. Jestli se přátelí s partičkou podivných existencí nebo je naopak zcela bez parťáků, zbystřete.


3. Dopřejte si s novým objevem zkušební dobu, než kývnete, že opravdu chcete vážnou známost. Alespoň tři měsíce randěte nezávazně - týden na prozkoumání všech stránek partnera opravdu nestačí. Už od prvního rande zacilte svou pozornost na všechny jeho nedostatky a otestujte si, jak jedná v zátěžových situacích, třeba když má starosti v práci, naštve ho příbuzný nebo dřepí za volantem v zácpě.


4. Nechte ho, aby první vyslovil stěžejní slova miluji tě. Muži potřebují víc času, aby si v mozku urovnali své city a vyjádřili je. Když uslyší osudovou větu jako první od vás, možná ho zatlačíte do rohu a donutíte k předčasnému vyznání, které ještě nemyslí zcela vážně.


Když už jste parťáci

5. "Nesnažte se ho vlastnit. Jakmile chlapíka moc hlídáte a neustále kontrolujete telefonem nebo e-maily, dosáhnete jedině toho, že vám bude chtít utéct. Dejte mu dost svobody, a jestli ji zneužije, alespoň včas zjistíte, že by vás pro něho byla škoda!"
Michaela Klevisová, redaktorka

6. Chcete se s ním konečně usadit? Místo naléhání a přemlouvání ke společnému bydlení se stýkejte s ostatními šťastnými dvojicemi, které milý zná a považuje je za skvělý pár. Soužití ve dvou mu pozvolna začne připadat jako zajímavá zábava.

7. Jestli pěstuje zálibu, která vám zrovna dvakrát nevoní, jako například úterní zápas v házené, nesnažte se ho za žádných okolností nutit, aby s ní kvůli vám přestal. V budoucnu by vám to mohl vyčítat! Navíc by se drsné ultimátum "buď házená, nebo já" stejně dříve či později obrátilo proti vám.

8. "Ne vždy přítel důkladně poslouchá, co mu dvacet minut nadšeně štěbetáte. Když už se vám ale sám snaží něco sdělit, obzvlášť ohledně vašeho vztahu, nastražte uši. Tahle slova zřejmě myslí vážně!"
Radka Horská, grafička

9. Smiřte se s tím, že doma nejspíš nemáte mistra světa v postřehu. Chlap si nemusí všimnout, že na sobě máte novou sukni za tři tisíce, zato vám klidně pochválí levnější model, který už jste na sobě měla desetkrát, ale jemu se v něm prostě líbíte, takže mu pořád připadá jako nový. Čeho si však zaručeně všimne? Když se v oblečení, které máte na sobě, necítíte ve své kůži.

10. "Neměňte kvůli miláčkovi celý šatník! Když začnete chodit s uhlazeným manažerem, nemusíte všechna svá veselá trička nahradit košilemi. Pokud se do vás zamiloval jako do rozevláté bohémky, ženy v kostýmku, kterými je denně obklopen, ho asi moc nepřitahují!"
Veronika Štefanová, módní a kosmetická redaktorka

11. "Až milý vyrazí na pařbu bez vás, nevyčítejte mu, že musíte tvrdnout doma u televize, ale zábavu mu přejte. Získáte ničím nerušený čas na vlastní koníčky! Gesto, které po návratu z tahu ocení: Nechte mu na stole dobrou večeři a rozsvícenou lampičku. Na návrat k vám se bude vždy těšit."
Linda Hušková, výtvarná ředitelka

12. "Pokud je partner skalním fanouškem Sparty, odpusťte si provokativní poznámky jako ,kdy vám ten stadion na Letné spadne na hlavy' nebo ,do Ligy mistrů se stejně neprobojujete'. Jak jde o kluby jejich srdce, nemá drtivá většina chlapíků pro rýpavé poznámky porozumění. Mohla byste se dočkat nepřiměřené reakce, která by slibně se rozvíjející vztah zahubila už v zárodku."
Vladimír Daňha, jazykový redaktor

13. "Přestaňte po bytě sbírat jeho špinavé svršky. Ztratí tak kontrolu nad svými věcmi, což nemívají dospělí muži rádi, a přivodíte si otravné otázky typu: ,Miláčku, kde mám ty fialové ponožky?' Když si navíc zvykne, že špinavé košile upuštěné na podlahu se druhý den zázračně ocitnou ve skříni vyprané a vyžehlené, jste na nejlepší cestě vypěstovat si z partnera dítě, kterým časem stejně začnete pohrdat. Prostě ho nechte, ať stav svých svršků a spodků zhodnotí sám a postará se o jejich včasné dodání do koše na prádlo či pračky. Vydržte, on to udělá!"
Sabrina Karasová, šéfredaktorka

14. "Nehádejte se s ním o věcech, které stejně nezměníte. Přijetí Lisabonské smlouvy nevyřešíte a ani shodný pohled na postmoderní filozofii nebo globální oteplování není nutný, aby vám vztah dobře fungoval. Občas zabráníte zbytečné hádce, když raději polknete námitky a připustíte, že na partnerových slovech může něco být."
Lucie Šedivá, manažerka redakce

15. Když už dojde k hádce, dejte si dobrý pozor, jakými urážkami drahého zasypete. Krutý slovní útok vám sice později pravděpodobně odpustí, ale nikdy na něj nezapomene!

16. "Učte se mít na sobě ráda věci, které na vás zbožňuje on. Většina mužů opravdu chválí upřímně a vaše přílišná sebekritika je dost odrazuje."
Daniel Sklenář, fotograf

17. Jeho zájem si udržíte, když mu nebudete objasňovat každý detail svého života, ale ponecháte si vlastní třináctou komnatu plnou tajemství. Příklad: Až se zeptá, co jste prováděla na dámské jízdě v létě u moře nebo proč jste se zdržela v práci, jen se vědoucně pousmějte.

18. "Když vašeho parťáka nebaví domácí práce a věčně se kvůli nim hádáte, jděte občas vytřít podlahu v krajkovém spodním prádle. Drahý se rychle a rád zapojí, aby byl úklid dřív hotový a konečně jste se mohli přesunout k zábavnější činnosti. Pročistíte si hnízdo i atmosféru."
Veronika Kredbová, zástupkyně šéfredaktorky a editorka

19. Nenechte drahého, aby vás nerušeně pozoroval, jak si u zrcadla vytrháváte obočí, vykonáváte potřebu na toaletě nebo provádíte depilaci jakékoliv části těla. Dopřejte mu pocit slastné iluze, že takhle bezchybně upravená jste se prostě už narodila.

20. "Mluvte s ním přímo. Raději rovnou řekněte, jaký dárek byste ráda k narozeninám nebo do jaké restaurace chcete jít. Muži se neradi namáhaji s výkladem nejasných signálů. Jestli si chcete ušetřit zklamání, vyjádřete se jasně."
Dalibor Demel, cosmo autor

21. Berte drahého jako rovnocenného partnera a nestylizujte se do role jeho matky. Rodičku už jednu má a po milostném vztahu s ní určitě netouží! A pokud ano, tak raději co nejdřív vezměte nohy na ramena!

22. Vštěpovala vám babička, že nemáte špinit studánku, ze které pijete nebo z níž se chystáte v budoucnu ještě napít? Tahle roky prověřená pravda platí i o vztazích a rozchodech!


Když dojde na krizi

23. Jestli vyšťouráte v jeho minulosti něco, co se vám dvakrát nelíbí, například že podvedl bývalku nebo přítele, chtějte vědět, jaké měl k takovému chování důvody a jak ho situace poučila. Když se kaje a chce se napravit, nelámejte nad ním hůl.

24. Když uklouznete a vyspíte se na sólové dovolené se sexy Řekem nebo na služební cestě prožijete románek s kolegou, dobře si rozmyslete, zda máte drahému své náhodné povyražení přiznat. Pravda v lásce totiž někdy mnohem víc bolí, než pomáhá.

25. Nevyhazujte věci po expříteli. Schovejte je třeba do krabice a uložte ji k dočasnému odpočinku na půdu nebo do komory. Možná vám tyhle suvenýry pomůžou překlenout budoucí rozchody a třeba jednoho dne objevíte, že vám bývalý zanechal opravdové poklady, které se vám teď hodí.

26. Ani nejskvělejší vztah není stále bez mráčku a může časem dospět do těžké krize. Rozchod rozhodně patří mezi snadnější, ale ne vždy nejlepší řešení.

27. "Až partner provede nějakou hloupost, vyřešte s ním prohřešek okamžitě a pak se k tématu nikdy nevracejte. Chlapi mají krátkou paměť a je zbytečné se trápit něčím, co už milý dávno pustil z hlavy. Klidně mu důkladně vynadejte, ale pak průšvih pusťte z hlavy - navždy!"
Ivana Růžičková, redaktorka

28. Vyhraďte si nástěnku nebo krabici na vaše společné zážitky, třeba na vstupenky do kina, účty z restaurace, fotky z dovolené a další upomínkové předměty. Budou vám nejen v krizovém období připomínat, kolik hezkých chvil jste už spolu zažili, a nejspíš vám podvědomě pomohou ujasnit si, zda váš vztah stojí za další snahu a úsilí.

29. Život je dlouhý. Jestli vám opravdu vztah skřípe, nebojte se dát si malou pauzu. Neznamená to, že se k sobě s milým v budoucnu nevrátíte.

30. Život je ale také krátký. Nezapomínejte, že žádný muž by neměl být zárukou vašeho celoživotního štěstí, jen jedním z jeho pilířů. Zkuste se pravidelně sama pro sebe zasmát nad situacemi, které vám osud přináší, a brát si z nich ponaučení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama