FabulousGirls - Klub pro módní maniačky!
HLAVNÍ ČLÁNEK - Gyaru styl!! ♥

10 rad, jak udržet vztah na dálku

24. října 2009 v 16:10 | FabulousGirls |  !SOS!

Jak to bude, miláčku?

Jestliže jednoho z vás čeká práce v neznámém prostředí, nesnažte se předčasně řešit detaily, které se ujasní až později za 'provozu'. Třeba kterou linkou bude přítel z Bruselu létat do Prahy... Ujasněte si
důležité stěžejní body.

Na jak dlouho se práce v zahraničí rýsuje, jakým způsobem budete vzájem­ně komunikovat (například příslušnou techniku - kvalitní mobil, notebook, připojení k internetu, instalace skypu, webkamery apod. byste měli zajistit pře­dem), kdo se postará o společného domácího mazlíčka...

Vytyčte si cíl těšení

Přestože hlavně ze začátku nemusí být jasné, jak a kdy se budete vídat, už před odjezdem si můžete domluvit společné chvíle, na které se budete dlouhodobě těšit. Třeba vysněnou letní dovo­lenou. I kdyby pak na ni nakonec nedošlo, optimistický cíl vám umožní překlenout období, kdy se vám po partnerovi hodně zasteskne.


Manažerkou domácnosti

Nemalujte si, že se partner, který větši­nu měsíce tráví mimo vaši společnou domácnost, vrhne hned ode dveří na spravování kapajícího vodovodního kohout­ku nebo do výměny prasklé žárovky.

Bylo by však nespravedlivé, kdybyste všechny tyto starosti měla na krku sama. Promluv­te si tedy o rozumném navýšení finanční rezervy, která vám v případě domácí kalamity umožní přivolat si profesionální
pomoc.


Cestování napůl

Pokud to vaše rodinná situace dovoluje (čili nemáte ještě spolu děti nebo domácí zvířata, která vás přidrží na místě), rozdělte
si cestování spravedlivě mezi sebe. Jednou přijedete vy, jindy zase on. V obou 'táborech' si co nejdřív najděte společné styčné body. Rituály a místa, která máte rádi a spojujete si je se vzájemným vztahem.

Chvála doteku

Psychologové tvrdí, že jedinou oprav­dovou výhodou vztahu na dálku je fakt, že si partneři více váží společných chvilek. Zároveň však dodávají, že nedostatek vzájemných dotyků nenahradí virtuální kontakt ani náhodou.

Všechen čas, který máte k dispozici, byste měli věnovat jeden druhému. Což samozřej­mě neznamená po celou dobu zůstat pod peřinou. Ale využijte každé příležitosti, jak pocítit vzájemnou blízkost. Voďte se za ruku, hlaďte se, k partnerovi se může­te také v každé vhodné situaci 'tulit'...

Mluvte do detailu

Rozdělené páry mívají potíž s tím, že se toho od jednoho setkání ke druhému stane tolik, že časem rezignují na sdělování podrobnostíz každodenního života. To je ovšem ta největší chyba! Klidně povídejte i o tom, že váš pes by potřebovat dietu, co jste si přečetla v časopise a čím vás naštvala kolegyně z vedlejší kanceláře.

Jinak riskujete, že se každý ocitnete v jiné realitě. Péče o tuhle slož­ku vztahu je víc na ženě, muži nemají pro rozhovor tohoto typu příliš buňky. Přesto je velmi důležité ho mezi sebou neustále vést a zachovat si přehled o všedním životě partnera.

V zajetí očekávání

Nemůžete se dočkat, až přítel odloží kabát i notebook, vášnivě vás sevře v ná­ručí a vysvlékne ještě cestou do ložnice. Místo toho dorazí unavený úředník, který s heknutím dopadne na gauč a prosebně (v lepším případě) se zeptá, jestli jste nezapomněla koupit pivo.

Snažte se nepodlehnout nereálně romantickým vizím. Od nich je jenom krůček k výčitkám typu: "Je lepší se na tebe těšit, než když pak dooprav­dy přijedeš." Samozřejmě, že se výše popsané přání může splnit, ale reálnější je spíš druhý případ.

Dejte partnerovi čas na aklimatizaci a odpočinek, věci k aktuální­mu řešení nechte minimálně na ráno druhého dne. Případné hádky usilujte vyřešit konstruktivně, nepodléhejte náladám - na to opravdu nemáte dostatek společného času.

Nutnost se zabavit

Využijte období, kdy jste každý jinde, ke splnění vlastních cílů. Kdy jindy konečně zapracovat na své angličtině nebo vyzkoušet nový sport než teď? Naplánujte si aktivity, i kdyby se to vzdálenému partnerovi příliš nelíbilo.

Nemůže přece čekat, že budete sedět doma, dokud neza­štrachají jeho klíče v zámku. Vztah na dál­ku totiž musí stát na pevném základu vzájemné důvěry. Prakticky zakázáno je nad­měrné žárlení, kontroly, náhlé přepadov­ky a jiné aktivity, které by protějšku daly najevo, že je neustále pod vaším nemilosrdným drobnohledem.

Zůstaňte svá

Je jistě snazší stylizovat se do někoho, kým tak úplně nejste, několik dní v měsíci než v každodenním životě. Přesto bychom vám nic podobného nedoporučovali. Prav­da se stejně nakonec ukáže - nejpoz­ději na té vysněné společné dovolené - a pak by mohlo dojít na nepříjemná překvapení. Chovejte se prostě co nejpřirozeněji, nechcete přece, aby si o vás udělal zkreslený dojem.

Stop výčitkám

Rovnou si zakažte všechny věty na téma: "Ty si ani nedovedeš představit, co já jsem kvůli nám musela obětovat." "Ty si lítáš po světě, zatímco já sedím doma." "Máš na mě míň času než jindy." apod. Do vztahu na dálku jste šli oba a s vědomím toho, co to přináší. Následné výčit­ky nejsou fér. A partnerství vám vyjde jen v případě, že zůstanete v nové situaci silnými spojenci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CuTTTeSS SuGi :* CuTTTeSS SuGi :* | Web | 24. října 2009 v 16:10 | Reagovat

WoW upe styloWej blog..:P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama